pancake face

2H - Fun with Food - Grades 1-2

  • $25.00
    Unit price per 

Only 2 left!

FOOD!!!

Students will learn their way around the kitchen and learn to use a variety of kitchen tools!!  We will prep, chop, shred, serve, cook and even use food as “art”!! We will prepare meals/snacks/desserts. Come hungry, because we will eat everything we make!!

  • Instructor: Mrs. Yoern
  • Grades: 1-2
  • Class Material Fee: $25